Nebylaus kino peržiūrų ciklas  “Garsinės peržiūros” – tai gyvas improvizuotos muzikos ir tyliųjų filmų dialogas, keliaujantis po Lietuvą. „Garsinėmis peržiūromis“ siekiame  supažindinti žiūrovus su kino meno raida ir aktualizuoti turtingą tyliosios eros kino paveldą, pateikiant filmus tarpdisciplinišku, šiuolaikinei auditorijai patraukliu būdu.

Šiandieninis žiūrovas yra atpratęs žiūrėti nebyliuosius filmus, jie atrodo neįdomūs, pasenę, todėl didelį dėmesį skiriame filmų garso takeliams, kuriuos sukūrė eksperimentinio džiazo muzikantai Simonas Šipavičius (saksofonas), Paulius Vaškas (gitara) ir Mantas Augustaitis (mušamieji). Renginiais siekiama ne atkartoti XX a. pr. kino žiūrėjimo patirtis, o pasitelkiant modernią muzikinę interpretaciją keisti muzikos-filmo santykį ir į nebylųjį kiną pažvelgti naujai.

2017 m. gyvai įgarsinami filmai:

Miegantis Paryžius (rež. R. Clair)

Žaislinis namelis (rež. B. Keaton)

Namas, kuriame vaidenasi (rež. B. Keaton)

Aš gimiau, bet… (rež. Y. Ozu)

Berlynas: didžiojo miesto simfonija (rež. W. Ruttmann)

Katė ir kanarėlė (rež. P. Leni)

Žmonės sekmadienį (rež. R. Siodmak)

Programą sudarė ir filmus gyvai pristatė kino kritikė Ieva Kotryna Skirmantaitė ir projekto vadovė Ona Kotryna Dikavičiūtė.

 

2017 m. projektas vyko šešiuose skirtinguose miestuose – Vilniuje, Mažeikiuose, Gargžduose, Palangoje, Alytuje ir Varėnoje.

 

Projekto partneriai:

Menų stotis, Kino teatras „Minija“, kultūros pieva „I love Palanga“, Alytaus dailės mokykla, Varėnos kultūros centro kino ir parodų salės, Trakų Vokės dvaro sodyba, „BeePart“ kūrybinės dirbtuvės, Vilniaus Rotušė, Meno Avilys, Goethe institutas, Kinfo.

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.