Baigėsi antrasis “Garsinių peržiūrų” sezonas

Antrus metus vykstantis Kirtimų kultūros centro projektas “Garsinės peržiūros” yra tarsi gyvas ir dinamiškas nebyliųjų filmų ir šiuolaikinės muzikos dialogas, keliaujantis po Lietuvą. Projekto vadovė Ona Kotryna Dikavičiūtė teigė, jog “prioritetas visuomet yra teikiamas vietoms, kuriose tokio tipo renginiai nevyksta arba vyksta retai. Labai džiaugiamės, kai pavyksta sudominti žmones ir parodyti tai, su kuo jiems dar neteko susidurti”.

Skirtinguose šalies miestuose kasmet rodomi inovacijas atnešę nebyliojo kino pavyzdžiai – filmai, stebinantys moderniu požiūriu, istorijų pasakojimo forma ir išskleidžiantys nebyliojo kino įvairovę.  2018 metai buvo skirti režisierių Roberto Siodmako ir Eriko G. Ulmerio filmui “Sekmadienio žmonės”. Šis žaižaruojantis, saulės nušviestas nebylusis filmas pasakoja apie saujelę miesto gyventojų, besimėgaujančių savaitgalio iškyla. Unikalus dokumentikos ir vaidybinio filmo hibridas suteikia retą progą pažvelgti į Veimaro respublikos laikotarpio Berlyną. Šį filmą pamatė ir gyvai grupės “Sheep Got Waxed” muzikinį takelį išgirdo Prienų, Kauno, Marijampolės, Utenos, Ukmergės, Anykščių ir Vilkaviškio žiūrovai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio 4 d. įvyko paskutinis nebyliųjų filmų sklaidą ir kino paveldo aktualizavimą skatinančio projekto “Garsinės peržiūros” renginys. Jis buvo organizuojamas bendradarbiaujant su Vilniaus Lukiškių tardymo izoliatoriumi-kalėjimu. Drauge siekėme burti kalėjime dirbančius žmones, gerinti jų darbo atmosferą ir skatinti domėtis kultūra. Dėl darbo specifikos pareigūnai dažnai negali dalyvauti kultūriniuose renginiuose, todėl antradienio rytą kalėjimo teritorijoje esanti salė buvo pritaikyta kinui ir muzikiniam pasirodymui. Renginio metu pareigūnai žiūrėjo ir drauge su projekto vadove aptarinėjo dvi trumpametražes B. Keatono komedijas “Teatras” ir “Namas, kuriame vaidenasi”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.