Birželio 1 d. vyks „Diena gatvėje“ – renginys Naujininkams ir apie Naujininkus

„Diena gatvėje“ – tai renginys, skirtas visų pirma Naujininkuose gyvenantiems, dirbantiems, besimokantiems ar tiesiog laiką leidžiantiems žmonėms.  Šiuo renginiu organizatoriai siekia prisidėti prie bendruomeninių ryšių stiprinimo, paskatinti dialogą tarp skirtingų žmonių, suteikti erdvę jauniems žmonėms dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Renginį inicijavo „Vilniaus socialinio klubo“ komanda, kuri nuo 2016 m. vykdo socialinio darbo gatvėje programą Naujininkuose. „Naujininkuose susiklostė įdomi situacija: viena vertus, mikrorajone yra nemažai socialinių problemų. Kita vertus, čia beveik nėra pagalbos pasiūlymų paaugliams ir jaunimui. Dirbdami gatvėje, susipažįstame su vaikais ir jaunuoliais jų susibūrimo vietose, bendraujame, žaidžiame žaidimus, diskutuojame, kartu sprendžiame problemas, ieškome atsakymų į jiems kylančius klausimus“, – pasakoja socialinis gatvės darbuotojas Kasparas Laureckis. „Prieš du metus atėję į Naujininkus pamatėme, kad čia vyksta ir gerų dalykų, gyvena ir dirba daug puikių žmonių, todėl nusprendėme visus pakviesti į savo darbo erdvę – į gatvę. Kviečiame organizacijas ir įstaigas švęsti „Dieną gatvėje“ bei  taip stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, o Naujininkuose gyvenatiems žmonėms tai bus puiki galimybė daugiau sužinoti apie savo kaiminystę“.

Renginyje net 16 Naujininkuose ir dėl Naujininkų dirbančių organizacijų pristatys savo veiklas, pasiūlys „Dienos gatvėje“ svečiams įdomių užsiėmimų, vaišių. Sporto mėgėjai galės sudalyvauti futbolo turnyre, pamatyti šou su futbolo kamuoliu, išmėginti įvairias sporto rūšis. Mažiausiųjų laukia dienos centro „Padėk pritapti“ komandos organizuojamos pramogos, o mėgstantys piešti bus kviečiami dalyvauti graffiti dirbtuvėse. Renginyje įsikurs ir „Gyvoji biblioteka“, kurioje lankytojai galės susipažinti su išskirtinę patirtį turinčiais žmonėmis. Vakare „Dienos gatvėje“ dalyvių ir svečių laukia koncertas, kurį organizuoja Kirtimų kultūros centras.

„Diena gatvėje“ vyks birželio 1 d. nuo 15:00 iki 20:00 „Juventos“ gimnazijos stadione, Naujininkuose. Renginį organizuoja VŠĮ „Vilniaus socialinis klubas“. Išsamią renginio programą galima rasti Vilniaus socialinio klubo tinklapyje (www.vilniuissocialclub.lt) arba renginio Facebook puslapyje „Diena gatvėje – Naujininkai“.

Renginį organizuoja: VŠĮ Vilniaus socialinis klubas (Vilnius Social Club), BĮ Kirtimų kultūros centras

Renginio partneriai: „Gyvoji biblioteka“, „Juventos“ gimnazija, Lietuvos sakaliukų sąjunga (dienos centras „Padėk pritapti“)Naujininkų bendruomenė, „Decathlon“.

Renginio remėjai: „Lietuvos energijos“ paramos fondas – ESOActive Citizens.