Centre startavo kūrybinės teatro dirbtuvės vaikams „Kultūrų tiltas“

2018 m. vasario 8 d. Kirtimų kultūros centre prasidėjo jau trečius metus vykstantis projektas „Kultūrų tiltas“, kurio metu kartu su dienos centro „Padėk pritapti“ mažaisiais lankytojais visą vasarį bus rengiamos kūrybinės teatro dirbtuvės.

5-ių dienų trukmės užsiėmimuose romų ir Naujininkų bendruomenių vaikai su režisierės Sigitos Pikturnaitės pagalba turės galimybę susipažinti su teatro meno pagrindais, įsigilinti į spektaklio kūrimo specifiką, įgauti teorinių bei praktinių vaidybos žinių. Dirbtuvių metu vaikai išmoks savarankiškai generuoti bei realizuoti savo idėjas, o naujai įgytus įgūdžius pristatys „Herojaus kelionių“ ( angl. “Hero’s journey”) metodu sukurtame spektaklyje.

„Kultūrų tiltas“ – tai edukacinio pobūdžio renginių ciklas, skirtas mokyklinio amžiaus romų bei socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams.  Projektu siekiama skatinti bei ugdyti dalyvių kūrybinį potencialą, suteikiant prieigą prie kultūrinio bei socialinio pažinimo. Jau ne kartą rengti kūrybiniai užsiėmimai leido vaikams ne tik pažinti, bet ir prisiliesti prie skirtingų meno sričių bei kurti kartu su profesionaliais menininkais.

Kirtimų kultūros centras projektą rengia bendradarbiaujant kartu su Dienos centru „Padėk pritapti” ir Britų tarybos nuo 2017 m. Lietuvoje įgyvendinama programa „Active citizens“, kuri telkiasi į įvairių problematinių bendruomenių sklandų integravimą visuomenėje bei skatina socialinius pokyčius.

Projektą vainikuos 2018 m. vasario 23 d., 16 val. Kirtimų kultūros centre vykstanti vaikų kurto spektaklio premjera.