Gegužės 14 d. – trijų avangardo gitaristų koncertas 3G

Gegužės 14-osios vakarą Kirtimų kultūros centras skambės nuo gitaros improvizacijų.
20 val. prasidėsiančio koncerto metu trys gitaristai – Audrius Kalytis, Juozas Milašius, ir Jon Collin (UK) – pasakos skirtingas istorijas.

Juozas Milašius.

Juozo Milašiaus biografija yra tokia plati, kaip ir pats Juozo grojimas. Juozas Milašius iš eilės gerai grojančių gitaristų išsiskiria ne tik tuo, jog puikiai moka groti, tačiau ir tuo, jog puikiai moka nemokėti groti. Kiekviename Juozo pasirodyme gali pajausti, kaip gitaristas girdi, klauso ir jautriai manipuliuoja net ir sunkiausiai suderinamais garsais. Tituluojamas džiazo enfant terrible, Milašius savo pasirodymais trina grojimo, improvizacijos ir performanso žanrų ribas, o viename interviu yra pasakęs, kad muzika gydo nuo durnystės.

Audrius Kalytis.

Audrių Kalytis visada buvo neatsiejamas nuo muzikinių grupių (ypatingai – “SH”) ir buvo grupės muzikantas, o ne solo atlikėjas. Nors jo grupės niekada neturėjo daug gerbėjų, tačiau tiems, kas jas suprato, Audrius padarė labai didelę įtaką.

Audrius jau 90-ųjų pirmoje pusėje grojo nestandartiniais derinimais, kūrė paprastas, tačiau labai savitas akordų slinktis ir puikiai manipuliavo tiek pop-stiliaus melodijomis, tiek garso sienomis.

Pastaruosius metus Audrius scenoje yra retas svečias, tačiau laikas nuo laiko nustebina “čia-ir-dabar” kuriamais gaivališkais gitaros viražais, kuriais muzikantas ne tik demonstruoja gitaros galimybes, tačiau visų pirma perteikia savo vidinį pasaulį.

Jon Collin (UK).

Jon Collin yra vienas tų gitaristų, kurio gitariniame pasirodyme gali pamatyti visą paletę priemonių – nuo atsuktuvų, rezonatorių, iki varžtų ir slaiderių. Viena svarbiausių gitaristo stiprybių – Jon’as niekada nepamiršta apie pačią kompoziciją ir jos nuotaiką, ar tai būtų monotoniškas kraut, ar avangardinė improvizacija.

Jon tyrinėja gitaros emocinį potencialą per jos sunkiai aprėpiamas galimybes, o jo kūryba apibūdinama kaip intuityvi, laukinė ir verčianti nugarą pašiurpti. Būdingos abstrakčios stygų improvizacijos, gylis, o svaigūs atradimai išsaugo melodingą grožį, neprarandant keistumo.
https://www.youtube.com/watch?v=v3MHy7sRJYk

Jon yra ir Winebox Press, UK įmonės užsiimančios leidyba ir, sakoma, gaminančios vienus iš gražiausių rankų darbo kasečių viršelių, savininkas. Žemiau – keletas jo darbų.

Durys 20:00
Įėjimas 3EUR