Centre įvyko vienuoliktas ciklo “Susikirtimai” renginys

 

Balandžio 12 d. Kirtimų kultūros centre įvyko vienuoliktasis ekperimentinės muzikos ir garso meno renginių ciklo “Susikirtimai” renginys, kurio programoje lankytojai išgirdo  žymų atlikėją Jay Glass Dubs iš Graikijos bei du lietuviškus projektus – Kojos Sopa ir Kala Sound System.

Jay Glass Dubs – vienas iš trijų dabartinių Dimitris Papadatos projektų. Gimęs JAV, kompozitorius, garso menininkas ir muzikantas Dimitris Papadatos dabar reziduoja Atėnuose. Savo kūryboje, pasižyminčioje moderniu ir unikaliu požiūriu į dub muziką, jis perskirsto įvairius taikomų metodikų funkcionalumus ir kvestionuoja įprastas garso komponavimo formas. Dauguma kūrėjo darbų vienaip ar kitaip atspindi ir transformuoja autorystės, dvasingumo ir originalumo problemas.

Faktai apie Jay Glass Dubs:
Dimitris Papadatos kūryba buvo pristatyta tokiuose festivaliuose kaip documenta 14transmedialefestival for art and digital culture berlin, Télérama Dub Festival, Athens Biennale, Οnassis Cultural Centre Athens bei FASMA Festival;

pasirodymai surengti Haus der Kulturen der Welt ir Echo Buecher Berlyne, Bios Atėnuose, Détail Gallery Paryžiuje, Goldsmiths, University of London ir kt.;

kūryba įtraukta į daugybę radio laidų nuo Trevor Jackson ir Bokeh Versions NTS Radio, Sam Segal WFMU, iki Resonance 104.4fm, dublab ar Tiny Mix Tapes podcast‘ų.

Kojos Sopa (LT) – tai būgnininko Arūno Perioko psichodelikos, nerangių būgnų, garsų iškraipymų, kompresorių ir sintezatorių projektas. Neapsiribojantis vienu žanru, paliekantis vietos klausytojo interpretacijai, kaskart iššaukiantis naujas būsenas.

Arūnas pasakoja: grodamas „Laisvoje Struktūroje“ ir „Kaunas Zoo“ visuomet atrasdavau gero laiko garso dirbtuvėse. Jaučiau poreikį eksperimentuoti. Taip kaupėsi medžiaga ir atsirado „Kojos Sopa“. Kurdamas neapsiriboju vienu žanru, siekdamas palikti vietos klausytojo interpretacijai, įtraukti į skirtingas nuotaikas, tarsi istorijas.

Kala Sound System (LT) – ,,Pasidaryk pats” principu konstruojama garso sistema, didžėjavimas, audiovizualinio meno projektai.

Savo didžėjinėse selekcijose nevengiantys aidų ir sirenų, Susikirtimuose jie nardė po reverberacijų gelmes ir gaudys atmintyje ir vaizduotėje spurdančius ritminius ir melodinius fragmentus, besitaikančius pabėgti gestančiuose aiduose.

Blandžio 20 d. Susikirtimai lankysis Anykščių menų inkubatoriuje – Menų studijoje. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/189100205034460/


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba