KKC užbaigė dar vieną romų bendruomenės integracijos programos etapą

Kirtimų kultūros centras, įgyvendindamas Vilniaus (Kirtimų) Romų taboro bendruomenės integracijos į visuomenę 2015-2020 m. programą, kasmet organizuoja renginius, skirtus romų kultūros pristatymui, atskirties mažinimui, romų bendruomenės integracijai į visuomenę.

2018 balandžio 5 d. drauge su Naujininkų vaikų dienos centru „Padėk pritapti“ ir filmų edukacijos žmogaus teisėmis iniciatyva „Nepatogaus kino klasė“ buvo minima tarptautinė romų diena. Visuomenei atviro renginio metu buvo pristatyta proda „Draugystės portretai“, kurioje romų ir lietuvių vaikai fiksavo vieni kitus. Vėliau „Nepatogaus kino klasės“ vadovė Simona Gaidytė pristatė filmą „Spartakas ir Kasandra“ apie globon paimtus du romų tautybės vaikus. Šis renginys – tai kvietimas atsigręžti į romus, iš arčiau susipažinti su bendruomenės gyvenimu Lietuvoje bei Europoje.

2018 rugpjūčio 22 d. Kirtimų kultūros centre įvyko romų kultūrą ir muziką pristatantis koncertas „Bulgarijos trubadūrai“. Renginio metu koncertavo autentiškas Eišiškių čigonų ansamblis, akordeonistė Nira iš Halės turgaus, kuriai akomponavo čigoniškos muzikos ansamblis „Rakija Klezmer Orkestar“, renginyje šoko tradicinių romų šokių kolektyvas.

2018 lapkričio 8, 16 ir 20 dienomis Kirtimų kultūros centre vyko edukaciniai užsiėmimai romų vaikams. Renginiai buvo organizuojami bendradarbiaujant su prie Vilniaus (Kirtimų) taboro įsikūrusiu romų visuomenės centru, kurie pasirūpino vaikų atgabenimu į užsiemimo vietą. Edukacinius užsiėmimus „Lėlininko dirbtuvėlės“, „Lėlės turi širdį – viską jaučia, viską girdi“ ir „Lėlių kambario istorija“ vedė Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ režisierės ir edukologės. Vaikai susipažino su lėlių teatro specifika, patys mokėsi gaminti lėles, kurti teatrinius etiudus ir juos atlikti.

2018 12 05 Kirtimų kultūros centre įvyko Kalėdinis renginys „Kalėdiniai Kalėdų senelio nuotykiai Tinginių šalyje“, skirtas romų visuomenės centro ir Naujininkų vaikų dienos centro „Padėk pritapti“ vaikams. Kalėdinis renginys buvo suskirstytas į dvi dalis: kūrybinių šviečiančių papuošimų gaminimo dirbtuves ir spektaklį.

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai įvairaus popieriaus iškarpomis, girliandomis dekoravo šviečiančius burbulus, kūrė kalėdinius personažus iš jų. Dirbtuves vedė ir spektaklį rodė Alytaus miesto lėlių teatras „Aitvaras“. Spektaklio metu taip pat pasirodė ir Kalėdų senelis, kuris įteikė vaikams dovanas.

2018 12 10 Antakalnyje įsikūrusiame bendruomenės užimtumo centre „Miesto laboratoija“ įvyko kalėdinių vainikų pynimo dirbtuvės, skirtos romų visuomenės centro lankytojams – vaikams ir jų tėveliams, seneliams. Tokia vieta pasirinkta tam, kad romų bendruomenės nariai galėtų išvykti iš savo įprastinės aplinkos, susitikti, susipažinti ir pabendrauti su Antakalnio bendruomenės atstovais. Kiekvienas dirbtuvių dalyvis pasigamino ir namo išsinešė po kalėdinį vainiką.