Mindrė

Mindrė

„Mindrė” – tai jaunimo folkloro ansamblis iš Vilniaus, susikūręs 2008-ųjų metų rudenį, kai keli iš pažiūros visiškai skirtingi, bet Lietuvą, jos papročius, tradicijas ir palikimą mylintys ir puoselėjantys jauni žmonės susirinko dainuoti savo malonumui.

Nors ansamblis yra jaunas tiek savo gyvavimo trukme, tiek ansambliečių amžiumi, patirtimi gali didžiuotis. Mindrės nariai dainuoja ir šoka įvairių regionų dainas ir šokius, groja tradiciniais instrumentais, tokiais kaip smuikas, basedlė, dambrelis, lumzdelis, kanklės, skudučiai, būgnas, lūpinė armonikėlė, armonika, sudarydami tradicinius sąstatus.

,,Mindrė” visada aktyviai dalyvauja koncertuose, festivaliuose ir šventėse įvairiuose Lietuvos miestuose, miesteliuose, nes kiekvienas pasirodymas ansambliečiams yra geras ir smagus laiko praleidimas. Taip pat nepabūgsta iššūkių dalyvaujant projektuose su Lietuvos ar užsienio,  įvairaus muzikinio žanro atstovais.

“Mindrės” žmonės ypač entuziastingi, jie ne tik dainuoja, groja, šoka, bet ir linksminasi, švenčia kartu. Draugiškumas, vakaronės, iškylos, kelionės kartu su tradicine lietuvių muzika ir papročiais – štai kur tikroji ansamblio dvasia.

Vadovas:

prof. Dr. Rytis Ambrazevičius