Lapkritis: Malwina Paszek PL / ir Aurinkopyörä FI/LT

Lapkričio 21 d., trečiadienį, Kirtimų kultūros centras kviečia į folko koncertą “Lapkritis”, kuriame solo programą atliks muzikantė iš Lenkijos Malwina Paszek, grojanti ratukine ryla (angl. Hurdy-gurdy) ir suomio Timo Juhani kuriamas “Aurinkopyörä”.

                     Malwina Paszek – tradicinės vokalinės muzikos atlikėja, įvaldžiusi daugybę instrumentų: groja akordeonu, pianinu, karimba, citra, ratukine ryla – viduramžių laikus siekiančiu instrumentu, kurio skambesys primena dūdmaišį ar smuiką, ypač mėgtu Prancūzijos karalių rūmuose. Malwina Paszek dalyvauja ir kuria „baltojo dainavimo“ grupėje „Droryje“ ir „Ludożercy z innej wsi“, gilinasi į Balkanų bei kabareto muzikos stilius. Su kvartetu „Bedebede & Purandare“ kuria muziką lėlių teatrų spektakliams, radijo laidoms ir nebyliajam kinui.

                      Koncerte Vilniuje Malwina Paszek pritariant ratukinei rylai atliks tradicines Rytų Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos dainas, o taip pat dainas užrašytas gimtojoje Didžiosios Lenkijos vietovėje, kurioje užaugo – Pałuki.

https://bit.ly/2FkvO0G

                      “Aurinkopyörä” – “Saulės ratas”, tai ilgesys, besiskleidžiantis per meditatyvų archainį folką ir grįžimo namo paieškos – žmogaus, gamtos ir dieviškumo susijungimo jausmas, amžinas gimimo ir mirties ciklas. Įvairiais savo egzistavimo laikotarpiais Timo Juhani vedamas “Aurinkopyörä” koncertavo Suomijoje, o šiemet uždarė festivalio “Mėnuo Juodaragis” “Pagaugų” sceną.

                      Koncerte Kirtimų kultūros centre prie “Aurinkopyörä” prisijungia Agota Zdanavičiūtė (“Sen Svaja”), į Kirtimus atvedusi Malwiną Paszek ir Augustinas Bėkšta (“Juodvarnis”).

Renginio pradžia 20:00

Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno 69, Vilnius.

Renginys facebook: https://www.facebook.com/events/505868609897084/

Kirtimų KC internete: http://www.kirtimukc.lt/

Pas mus galite atvykti Vilniaus miesto viešuoju transportu:

Autobusais 3G, 1, 4, 88. Stotelės: Dariaus ir Girėno, F. Vaitkaus arba Oro uosto.

Traukiniu, vežančiu nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki oro uosto.