SUSIKIRTIMAI XII: gegužės 17 d. KKC vyks naujos muzikinės kolaboracijos

Gegužės 17 d. „SUSIKIRTIMAI XII“ metu Kirtimų kultūros centre visą dieną vyks eksperimentinei muzikai ir garso menui skirtos dirbtuvės bei koncertai. Šių „SUSIKIRTIMŲ“ programoje –  atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio, kūrybinės garso gaudymo dirbtuvės bei akusmatinės muzikos koncertas per specialiai “SUSIKIRTIMAMS” sukurtą garso sistemą.

Renginį 12 val. pradės kūrybinės dirbtuvės – garsiniai pasivaikščiojimai su menininku Audriumi Šimkūnu, kurių pagrindinė tema – garsų kolekcionavimas.

Dirbtuvių metu bus pristatoma įžanga į akustinę ekologiją bei tyrinėjamas miestas, kaip daugiasluoksnis garsynas. Vaikščiojimas klausant ir nesudėtingi pratimai kiekvienam padės išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio, taigi išmoksime atrakinti įprastai nepastebimus garsinius sluoksnius. Dirbtuvės rekomenduojamos kiekvienam, besidominčiam garsu.

Vėliau, 18 val., žiūrovų lauks akusmatinės muzikos koncertas. Daugeliui nežinomas terminas „akusmatinė muzika“ reiškia elektroakustinės muzikos, kuri yra specialiai kuriama būti pristatyta per garsiakalbius, formą, priešingą gyvam pasirodymui.

Paprastai muzikos esame įpratę klausytis per stereo garso sistemas, o bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) muzikos inovacijų ir studijų centru (MISC), specialiai „SUSIKIRTIMAMS“ buvo sukurta ambisoninė erdvinio garso sistema, leidžianti patirti garsą, apsupantį klausytoją. Per šią sistemą skambės šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai, sukurti būtent tokiam garso patyrimui.

Klausydama akusmatinės muzikos, o vėliau koncerte – gyvų Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymų, publika patirs ir palygins du skirtingus garso pasaulius – įrašytą, apsupantį, bekūnį ir gyvą, lokalų bei asmenišką.

20 val. renginį tradiciškai vainikuos koncertas, kuriame išgirsime A-SEPTiC duetą iš Italijos, Mantauto Krukausko bei Surveillance (LT) pasirodymus.

A-SEPTiC (IT) – Stefano Ferrian ir Simone Quatrana ekspresyvus saksofono ir pianino dialogas, kuriame kapotos frazės mainosi su konkrečiais, bet išsamiais harmoniniais pasažais.
Stefano Ferrian – muzikantas, kompozitorius, garso inžinierius ir…virgulininkas. Virgulės naudojamos kaip informacijos gavimo būdas fizinio instrumento pagalba, kuomet instrumento judesys siunčia informaciją virgulę naudojančiam žmogui. Pasak Stefano, tai puikus būdas lavinti jusles ir leisti smegenims sinchronizuotis su tam tikromis vibracijomis ir dažniais, kurie vienaip ar kitaip yra neatsiejami nuo muzikos.

Simone Quatrana  garsėja pianino improvizacijos technika, kurią ištobulino Milane ir nuolatinėm muzikinėm kolaboracijomis su tokiais free džiazo grandais kaip Peter Brotzmann, Rudi Mahall, Enrico Rava bei Ken Vandermark, kartu su kuriuo Simone ir Stefano Ferrian išleido du albumus bei surengė turą po Europą.
Nenuostabu, kad A-Septic prisistato kaip šiuolaikinis radikalios improvizacijos duetas.

Mantautas Krukauskas (LT) – kompozitorius, garso menininkas, LMTA kompozicijos ir elektroninės muzikos dėstytojas, kurio kūrybą išgirsime per ambisoninę garso sistemą.

Surveillance (LT) – tai Vlado Dieninio, Gintauto Rožės ir Pauliaus Burako projektas. Surveillance – atidus garsų stebėjimas, reikalaujantis prisitaikyti prie kontrastingų garsovaizdžių, gramzdinančio tempo, panoraminių planų bei išbalansuoto regėjimo taško. Kūrėjai teigia, jog praradus koncentraciją nejučia iš stebėtojų galime tapti stebimaisiais. Koncerto metu klausytojai išgirs kompoziciją, sukurtą daugiakanalei garso sistemai, leidžiančiai gyvo kūrinio atlikimo metu erdviškai pajausti besikeičiančių garso intakų judėjimą.

Programa:

12:00-15:00 Garsiniai pasivaikščiojimai – garsų kolekcionavimo dirbtuvės kartu su Audriumi Šimkūnu;

18:00-19:30 Akusmatinės muzikos koncertas. 8-ių šiuolaikinių kompozitorių kūriniai ambisoninei garso sistemai;

20:00 koncertas SUSIKIRTIMAI: A-SEPTiC (IT), Mantautas Krukauskas bei Surveillance (LT).

Visi renginiai nemokami

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/165036680848006/

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: LRT, Audioforma, SODAS sounds, Kala Sound System