SUSIKIRTIMAI XIII: Peru ir Lietuva

Kirtimų kultūros centre besitęsiantis eksperimentinės muzikos ir garso meno renginių ciklas „Susikirtimai“ birželio 7 d. klausytojams pristatys itin įdomią programą.

Renginio lankytojų lauks gyva muzika – 20:00 prasidėsiančiame koncerte publika išgirs Evamuss (PE), Gintas K /VJ Juodo (LT) bei Noema-noesis (LT).  Šių kelių skirtingų kultūrų atstovų – perujiečio ir lietuvių – muzikinę kūrybą vienija noras eksperimentuoti ir eiti niekieno nepramintais kūrybiniais keliais.

Evamuss (PE) – tai garso menininko, garsų tyrinėtojo Chris Galarreta projektas, prikeltas iš 2000-ųjų Limos pogrindžio scenos, skambantis kaip šiltos ir drėgnos analoginės džiunglės.

Chris Gallareta, kurio tikrasis vardas Jorge Christian Galarreta Pando, yra instaliacijų menininkas, kompozitorius, atlikėjas ir garsų tyrinėtojas iš Peru. Jis keliauja po įvairias šalis ir daro lauko įrašus, kuriuos vėliau naudoja savo kūryboje. Atlikėjas tyrinėja ir išryškina įvairių kūnų, erdvių ir objektų akustines galimybes ir išverčia jų garsus į žmonėms girdimą lygmenį. Tai – elektromagnetinių laukų, povandeninių erdvių garsai ir jų interpretacija.

Gintas K / VJ Juodo (LT) – garso menininko, tyrinėjančio eksperimentinės, elektroakustinės, elektroninės muzikos estetiką Ginto Kraptavičiaus bei VJ Juodo specialiai Susikirtimams kuriama programa – nuo viską gožiančių garsinių struktūrų iki atmosferinių garsų ir lauko įrašų.

Gintas K – garso menininkas, Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, neretai vadinamas vienu iš industrinės muzikos pradininkių Lietuvoje. Aktyviai dalyvauja eksperimentinės muzikos festivaliuose, koncertuoja, užsiima leidyba.

VJ Juodo vardu prisistatantis Donatas Juodišius įsitraukė į eksperimentinės muzikos sceną prieš beveik 20 metų. Unikali jo skaitmeninio vaizdo estetika netrukus tapo jo vizitine kortele, išsiskiriančiu savitu braižu – serijiškumu, analoginio ir skaitmeninio vaizdo montažu, išraiškingu koloritu bei nusistovėjusių standartų kvestionavimu.

Noema-noesis (LT) – elektroninės muzikos kūrėjo Jurgio Jarašiaus nuosaikių eksperimentų, minimalistinių melodijų ir techno estetikos persmelktas solinis projektas.

Renginys nemokamas

Renginio vieta – Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius