Vasario 20 d. centre vyks balkanų muzikos koncertas „Fanfara Transilvania”

Vasario 20 d. 19 val. Kirtimų kultūros centre vyks rumunų varinių pučiamųjų orkestro Fanfara Transilvania koncertas. Taip pat koncerto metu pasirodys kelios balkanų ir klezmer muzikos grupės iš Lietuvos: Rakija klezmer orkestar bei Lapkričio dvidešimtosios orkestras.

Renginyje skambėsianti balkanų muzika apims žydų klezmer ir čigoniškus ritmus bei melodijas. Šios tautos balkanuose apsigyveno žymiai seniau nei kitur Europoje ir dalijasi ilga bendra istorija.  Čigonai, kilę iš Indijos šiaurės, perėję Persiją (dabartinis Iranas), Armėniją, Turkiją, atsidūrė balkanuose, iš kur vėliau pasklido po visą Europą ir kur vis dar gausiai gyvena. Čia jie dažnai versdavosi muzikavimu – grodavo vestuvėse, miestelių šventėse, turguose. Neretais atvejais čigonai grodavo kartu su žydais, o kartais išmokę repertuarą žydišką muziką atlikdavo ir vieni.

Klezmer – tai iš judėjų aškenazių (taip save patys vadino Europos Rytuose ir Vakaruose gyvenantys žydai, kuriuos vienijo bendra religinė tradicija ir kultūra) kilusi liaudies muzikos tradicija. Klezmer muzika iki antrojo pasaulinio karo buvo populiari ir Lietuvoje, egzistavo ir taip vadinamas litvakiškas klezmeris, kurio tyrinėjimu ir atkūrimu užsiima Rakija klezmer orkestar. Kompleksiškais ir greitais ritmais pasižyminti balkanų regiono muzika yra žinoma ir pamėgta Lietuvos publikos.

Bilietus galima įsigyti renginio dieną prie durų.
Siūloma auka – 10 Eur

Renginio nuoroda socialiniame tinkle Facebook https://www.facebook.com/events/159970781458710/